Krampus – jõuluvana varjatud ajalugu

krampus-st-nicolaus-santa-claus

Daamid ja härrad, palun tutvuge “KRAMPUS”! Ei ole nali, on piisav kogus tõendeid, et see on üks ALGNE JÕULUVANA, osades paikades käis vaid Krampus! Pühak Nikolaus pandi tema kõrvale, nad käisid ka koos. Hiljem Krampus kadus, kuid juured sellest “pühadekülalisest” ulatuvad Krampuse aega.

Enne “katolikku legendi” ehk siis pühak Nikolaust oli Euroopa rahvastel metsavana, näärisokk, lume vana jms. kes käisid pööripäeva paiku kodudes. Vaata neid erinevad “jõuluvanade” algversioone, enne, kui Luter nad ristiusustas ja Coca-Cola punaseks värvis ning kommertsvanakeseks tegi, mis nüüd tuntud üle maailma. Aga teatud Euroopa maades käis metsawaimu ja muude Santa Clausi eellaste asemel Krampus!

Siin väike pilguheit siis veidi varjatud ajalukku.

krampus-jouluvana-puhak-nikolaus

Kes oli KRAMPUS?

Krampus – kõrge küünistega tegelane, karvane ja sarvedega olend, kellele on punnis silmad, pikk kitsas terava otsaga keel (nagu piits). Alati oli kaasas hark või ora, seda kasutas laste ähvardamiseks. Jalad olid karvased ja all olid sõrad (puuklotsid), osades piirkondades olid jalas karuküüntega sussid. Ta püüdis lapsi, toppis kotti vahel isegi aheldas ketiga (ketijada lastest), enamajaolt toppis siiski lapsed korvi, et viia neid siis oma koopasse (usuti ka põrgusse). Kui nad väga kahetsevad, siis oli võimalus, et ta lasi nad sealt vabaks, kuid oli lapsi, kes jäid igavseks kadunuks!

Krampuse suur galerii

LÄBIV MOTIIV laste röövimine ja koobastesse äraviimine (mõnes kohas ka põrguleegid). Vaata ise ja veendu.

Ap.17,30 Jumal on küll niisuguseid teadmatuse aegu sallinud, kuid nüüd ta kuulutab kõigile inimestele kõigis paigus, et nad peavad meelt parandama,

See kirjakoht tuli meelde, kui sa sellele räpasele – deemonliku olendi tegelikule ja pärisajaloole jälile sain. Kristlaste kodudes ei käi DEEMONLIKKE külalisi. Ühel õhtul uurides neid asju ja palvetades, sain kinnituse. St.Nicolaust pole kunagi olnud ega eksisteerinud, see on KATOLIK MÜÜT!

Teate mis kõige võikam veel oli, tutvudes nende materjalidega ja asjadega, oli siin ja seal kommentaare:

Soovin et Santa Claus kiirelt ajaloo prügikasti kaoks, kust Luther selle välja võttis ning mille ameeriklased üles pushisid. Soovin et tulevikus käiks jõulude ajal vaid Krampus. 

Ro.13,12 Öö on möödumas, aga päev on lähedal. Siis heitkem enestest ära pimeduse teod ja varustugem valguse relvadega!

No meie maal ei teaa sellest K… midagi. Oli näärivana (mille eellane oli ka lume-jää-mees), siis näärisokk (kelle juured lähevad mütoloogilisele Skandinaavia olendile) nüüd käib “Kommerts jõulumees” – asjad, asjad, asjad. Ma tõin vaid ajalugu esile, igaüks ise vaatab ja teeb otsuseid.

Pühak Nikolausi eellane, hiljem sõber ja kaasteeline KRAMPUS (nad külastasid algselt KOOS KODUSID)! Vaimse maailmaga ei mängita! Isegi kui kristlased selle Ajaloolisse hämarasse” tausta ei usu ning seda millekski ei pea, siis ometigi me peame “põlastama kuubegi, mis rikuti” ehk siis küsima, kas Jahve on heakskiidu andnud sellele tegelasele, et see meie kodudes käiks ja lastesse MUINASJUTU – LEGENDI ühest “vitsaga isast” või “kingionust” sisendaks? Kas päris Jumal ehk Taevane Isa ei piisa, miks peame õppima ja pidama PAGANATE KOMBEID?

 

Me peaks pühitsema endid ja puhstama igast vaimu ja liha rüvedustest. Me peaks ennast lahti siduma ütoloogilistest ja usuga seotud olenditest ja “kodukäijatest”. Meile piisab Armastab Isa Jumal taevas, ja Tema abilised inglid, kes usurahvast (loe lepingurahvast) aitavad. 

Vaata ka teemat:

Pühak Nikolaus ja Karmpus
Deemon Krampuse seksiiha ja naised

Ajamärgid.com

Ajamärgid kristlik teenimistöö
Jälgides piibellikke aja-märke ja sündmuseid

Osa uusi teemasid, sõnumeid ja asju lisame meie Facebooki uudistes

 

KRAMPUS – the real Santa Claus (St. Nicholas is myth)

Lisa oma kommentaar. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid asjalikud kommentaarid. Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks. Kommeteerimisel jäta meelde, et oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. Kui soovid kritiseerida või maha teha, saad seda kusagil mujal teha - no hard feelings! NB! Ära rasika aega - ateistlik ja uskmatuse propaganda purtsatus, oma sügavad kahtlased kahtlused, Piiblit kahtluse alla seadev liberaalteoloogia, iroonia ja pilge jms. pole mõtet üldse lisada, kasuta selleks teisi väljuneid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *